"Kapu a második esélyhez"

HEFOP-2.3.1-05/1.-2005-10-0026/2.0

A projekt rövid ismertetése

Get the Flash Player to see this player.

Partnerségvezető:Mécses Szolgáló Közösség Egyesülete
Partner 1: Békés Megyéért Vállalkozásfejlesztési Közhasznú Közalapítvány
Partner 2: Eleki Nyugdíjasok Egyesülete
Partner 3: Körösfront Szociális Szolgáltató és Kereskedelmi Kft.

Programunk rövid távú célja 24 hátrányos helyzetű, alacsony iskolai végzettségű ember- képzéssel egybekötött foglalkoztatása, speciális igényeik figyelembevételével. Ezt szolgálják kiegészítő program elemeink: életviteli tanácsadás, mentorálás, tanulási képességek koordinálása, motivációs tréningek.

Programunk két fontos eleme: a képzéssel egybekötött foglalkoztatás, valamint a projekt időtartamán végigfutó pszicho-szociális támogatási rendszer.

Célcsoportunk megváltozott munkaképességű, romák és 45 év felettiek, vagy tartós munkanélküliek emberek. Programunk fókuszában szerepelnek a nők (12 fő), és a romák, megváltozott munkaképességű emberek esélyegyenlőségének szempontjai.

Az oktatott OKJ-s szakmák:

• Könnyűgép-kezelő,
  • Szociális gondozó és ápoló.

Folyamatos pszicho-szociális támogatást nyújtunk a résztvevők számára, amely segíti munkahelyi beilleszkedésüket.

Célunk: hozzájárulunk a célcsoport társadalomtól való leszakadásának megállításához.

Az Európai Unió által társfinanszírozott projekt